Zabawka dla psów – szarpak automatyczny

Automatyczny szarpak to zabawka wielofunkcyjna dla psów. Projekt zabawki opracowany został przez naukowców zajmujących się behawiorem i dobrostanem zwierząt. Podstawą koncepcji zabawki była chęć połączenia możliwości ekspresji naturalnego behawioru psa, wyładowania w sposób pozytywny nadmiaru energii z równoczesnym zapewnieniem atrakcyjnej, nienudzącej się zabawy. Automatyczny szarpak to unikatowy produkt, który może spełniać wiele funkcji. W zależności od potrzeb oraz decyzji właściciela psa, zabawka może udostępniać Państwa psu nagrodę za zabawę, albo służyć do powolnego pobierania karmy, dużo bardziej efektywnego niż powszechnie dostępne miski spowalniające jedzenie. Nasza firma jest jedną z niewielu polskich manufaktur, której produkty są w całości budowane w Polsce, bazując na najlepszej jakości komponentach, zapewniają długotrwałe użytkowanie zabawki. W naszych produktach unikamy stosowania tworzyw sztucznych, w ten sposób dostarczając rozrywkę i bezpieczną zabawę Państwa zwierzętom.

Podstawowy model szarpaka automatycznego przeznaczony jest dla psów dużych (powyżej 20 kg masy ciała). Gotowy produkt dostępny jest do około 7-10 dni po złożeniu przez Państwa zamówienia ze względu na manufakturowy charakter wytwarzania. Na specjalne życzenie wykonujemy również szarpaki automatyczne dla psów mniejszych, wówczas czas oczekiwania wynosi około 21 dni. Wszystkie nasze zabawki wykonywane są ręcznie, przez polskich rzemieślników. Nabywając nasze produkty wspieracie Państwo polską firmę.

Szarpak automatyczny – cechy produktu:

 • Prostopadłościan wykonany w całości z metalu (stali nierdzewnej), dzięki czemu mycie i czyszczenie nie stanowi problemu, pozwalając zawsze utrzymać należytą higienę. 
 • Część górna otwierana w celu wsypania karmy, owoców, dowolnych przysmaków dostosowanych do potrzeb i wymagań Państwa psów. Pokrywa zamykana nakrętką uniemożliwiającą psu otwarcie i dostanie się do jedzenia.
Automatyczny szarpak - zabawka dla psów
 • Perforowane dno z bardzo prostą, odporną na awarie regulacją wielkości i ilości otworów przez które mogą wysypywać się smakołyki.
 • Ruchomy zasobnik na karmę i inne smakołyki, który w trakcie szarpania powraca do tej samej pozycji.
 • Szarpak pleciony w zestawie. Gdy się zużyje, można go samodzielnie wymienić na dowolny inny, dostępny w wielu sklepach zoologicznych.
 • Sam szarpak może być mocowany do ruchomego zasobnika za pomocą giętkiej linki (w zestawie), co umożliwia szarpanie wzdłuż osi zabawki, na boki oraz w górę i w dół lub za pomocą metalowego, sztywnego ramienia (także w zestawie), umożliwiającego szarpanie wzdłuż osi zabawki (Uwaga: bardzo silne psy mogą być w stanie wygiąć ramię, dlatego w takich przypadkach zalecamy stosowanie linki).

Możliwe zastosowania:

 • Podczas nieobecności właścicieli w domu czy na podwórku pies sam może się bawić, otrzymując smakołyki lub nie (w zależności od decyzji właściciela)
 • Zabawa szarpakiem powoduje wysiłek fizyczny i psychiczny u psa, jednocześnie angażując zmysły węchu, wzroku i dotyku
 • Redukuje lęk separacyjny, zapobiegając niszczeniu przedmiotów znajdujących się w domu/mieszkaniu
 • Doskonały do montażu także w kojcach dla psów, poprawiając poziom dobrostanu
 • W przypadku psów pobierających karmę zbyt łapczywie umożliwia bardzo znaczące spowolnienie wydawania karmy, jest dużo efektywniejszym rozwiązaniem niż miski spowalniające. Wykorzystując szarpak, można w ten sposób podawać psom podstawową, przeznaczoną dla nich karmę
 • Zapewnia psom rozrywkę, zabawę, wymaga pewnej dozy wysiłku fizycznego
Automatyczny szarpak - zabawka dla psów

Należy pamiętać, że szarpak nie zastąpi w dłuższym okresie czasu bezpośrednich zabaw z właścicielami/opiekunami czy innymi psami. Psy potrzebują zabaw, najlepiej na świeżym powietrzu, nie tylko przy użyciu urządzeń/zabawek. Zabawka nigdy nie zastąpi człowieka czy innego psa i poświęcanego czasu na zabawę czy spacer.

Należy pamiętać również, że aby szarpak automatyczny był skuteczny, zapewniał psom radość i satysfakcję z zabaw, trzeba poświęcić trochę czasu na przyuczenie psa do korzystania z tej zabawki. Najlepiej to zrobić ucząc psa, że w wyniku szarpania Państwa pies otrzymuje nagrodę. Dzięki tej funkcji nauka korzystania z zabawki jest przyjemna i dla psa i dla właściciela, a późniejszy czas to już wyłącznie ZABAWA……

Tak jak w przypadku szarpaków ręcznych, nie należy obawiać się, że pies nabierze złych nawyków (szarpania, ciągnięcia za przedmioty), efekt będzie przeciwny, psy po zabawie stają się spokojniejsze.

Miejsca i sposób montażu

Ze względu na to, że urządzenie służy do szarpania, samo musi być stabilnie zamocowane do trwałych, nieruchomych elementów czy konstrukcji. Szarpak automatyczny posiada cztery otwory do montażu np. do ścian za pomocą kołków rozporowych. Wkręty kołków należy tak dokręcić, aby niemożliwe było poruszanie całą zabawką w żadnym kierunku. Należy wybrać miejsca instalacji, które gwarantować będą długotrwałą stabilność mocowania urządzenia.

Zabawka zatem może być mocowana zarówno wewnątrz pomieszczeń jak i na zewnątrz, może być instalowana w mieszkaniach, domach, na balkonach, tarasach, w wiatach, a także w kojcach dla psów. Nic nie stoi na przeszkodzie by szarpak zamontowany był na podwórku czy w ogrodzie do którego pies ma czasowy bądź stały dostęp. W przypadku montażu na zewnątrz, należy pamiętać aby nie zostawiać karmy (smakołyków) wewnątrz zasobnika ze względu na potencjalny kontakt z wilgocią lub zmiennymi temperaturami. Każdorazowo po zakończonej zabawie należy opróżnić i wyczyścić zasobnik na karmę. Czyszczenie powinno poprzedzać również zasypanie, zadanie nowej porcji karmy/smakołyków przed zabawą.

Szarpak został przetestowany przez psy, które były bardzo zadowolone z zabawki. Jednym z psów testerów była Bona, pies pracujący w dogoterapii. Zapraszamy do odwiedzenia jej strony. Bona na stałe, niemal codziennie korzysta z szarpaka automatycznego.